WeatherPro meteo pogoda

dodal: neuf 28.06.2011 komentarzy: 0 czytań: 402
OpuścićPodnieś (Brak ocen)
Loading...

Opis aplikacji WeatherPro
Jeśli większość naszych codziennych planów uzależnionych jest od pogody, to twórcy iPhone’a postanowili ułatwić takim ludziom życie poprzez stworzenie aplikacji w telefonie o nazwie Pogoda. Program dostarcza ogólne informacje o aktualnej pogodzie dla konkretnej miejscowości. Jeśli jednak domyślna Pogoda to dla nas zbyt małe źródło informacji o warunkach atmosferycznych, to polecam przyjrzeć się aplikacji WeatherPro.
Ujmując w skrócie – WeatherPro jest pogodowym kombajnem dla iPhone’a. Program wyświetla mnóstwo informacji o stanach pogodowych na całym świecie. Do tego dochodzą dziesiątki różnych opcji, dzięki którym pogoda nigdy już nas nie zaskoczy.

Po otworzeniu aplikacji, każdy normalny użytkownik może poczuć się lekko zdezorientowany, z powodu mnogości funkcji, jakie oferuje WeatherPro. Zacznijmy od ustalenia naszej lokalizacji. Załóżmy, że będzie to Warszawa (aplikacja umożliwia wybranie lokalizacji na podstawie pozycji GPS). Wyświetli nam się okno zbliżone do tego na obrazku powyżej. Na głównym ekranie zostaną zaprezentowane ogólne informacje o pogodzie dla danego dnia. Zsuwając wyżej, będziemy mogli sprawdzić pogodę do 7 następnych dni.
Jeśli pakiet podstawowych informacji, jakie serwuje nam program, jest dla nas niewystarczający, to możemy wybrać jeden z przycisków (lewy, z ikoną pogody lub prawy, z kierunkiem wiatru) przy danym dniu, aby zaspokoić swoją ciekawość. Wciśnięcie tego po lewej spowoduje wyświetlenie informacji o temperaturze i opadach (screen po lewej). Przycisk po prawej wyświetli podział danego dnia na konkretne stopy czasowe (regularnie co 3 godziny). Po wskazaniu jednej z nich, zostanie nam zaprezentowane okno z informacjami, które widzimy na poniższym zrzucie:

Do tego wielkiego wora informacji o pogodzie, WeatherPro oferuje jeszcze dwie, bardzo interesujące rzeczy: wykresy pogodowe oraz zdjęcia satelitarne. Ta pierwsza opcja to zbiór 6 wykresów, które możemy wyświetlić z poziomu okna głównego aplikacji. Przedstawiają nam one informacje o: temperaturze, ryzykach opadów, ciśnieniu, czasie usłonecznienia, wilgotności oraz wietrze w przeciągu całego tygodnia. Oto jeden z nich:

Pozostały nam zdjęcia satelitarne (niestety, opcja Radar nie jest dostępna na terenie Polski). Jest to zakładka, która umożliwia wyświetlenie 10 zdjęć satelitarnych, prezentujących naszą aktualną pozycję. Aplikacja samoczynnie ściągnie pakiet 10 zdjęć dla najbliższej pory, a następnie umożliwi wyświetlenie ich jako animację.

WeatherPro jest całkowicie spolszczona, dzięki czemu nikt nie będzie maił problemów z jej użyciem. W ustawieniach aplikacji można określić proste dane, takie jak jednostki, w których chcemy otrzymywać informacje czy inne ustawienia.

Aplikację testuję od niedawna, jednak już teraz mogę spokojnie potwierdzić słuszność większości prognoz. Zresztą gdziekolwiek w Sieci natkniemy się na opinie użytkowników, to większość z nich chwali nieomylność programu. Informacje, jakie dostarcza aplikacja, zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Jedną z wielu cech WeatherPro jest to, że program, na podstawie danych GPS, jest w stanie wskazać nawet najmniejszą wieś i wyświetlić dla niej informacje. Cena: €2,99
zrodo: iphonelog.pl

Komentarzy: 0