Opera mini najszybsza przegladarka na iphona

dodal: neuf 11.06.2011 komentarzy: 0 czytań: 299
OpuścićPodnieś (Brak ocen)
Loading...

Apple po długim ociaganiu się udostępnił nowa aplikacje do przegladanie stron internetowych. Opera Mini w przeciągu pierwszego dnia od udostępnienia w iTunes App Store została pobrana ponad milion razy. Opera Mini jest obecnie numerem jeden wśród pobieranych aplikacji na iPhona w 22 Apple App Store na świecie (stan na 8.00 rano dzisiaj): http://www.opera.com/bitmaps/press/resources/itunes_topcharts.png Ten duży sukces cieszy tym bardziej, że Opera Mini na iPhona jest w dużym stopniu dziełem polskich programistów z wrocławskiego oddziału Opery.

Według oficjalnych danych Apple Opera Mini została zainstalowana na 1.023.380 urządzeniach Apple. Opera Mini jest najszybszą na świecie przeglądarką mobilną, która zapewnia kontakt z Internetem na niemal każdym telefonie. Opera zgłosiła swoją przeglądarkę do App Store 23 marca, co poprzedziły prezentacje produktu podczas m.in. MWC w Barcelonie i prezentacji w Polsce. Pierwsze recenzje przeglądarki już wtedy wskazywały, że Opera Mini zapewnia do sześciu razy większą szybkość i oszczędności wynikające z kompresji stron internetowych.

– Daliśmy użytkownikom iPhona wybór, a oni, jak pokazują liczby, chętnie korzystają nowych sposobów surfowania na iPhonie – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Jak w przypadku naszych wszystkich szeroko dostępnych i często pobieranych produktów, będziemy wdzięczni za wszelkie otrzymane komentarze, co pozwali nam dalej ulepszać nasze produkty i jeszcze lepiej sprostać potrzebom naszych użytkowników.

Komentarzy: 0