Atlas ptaków dla dzieci edukacyjna aplikacja

dodal: neuf 18.12.2013 komentarzy: 0 czytań: 10975
OpuścićPodnieś (Brak ocen)
Loading...

Atlas ptaków dla dzieci to najnowsza pozycja firmy PGS Software, znanej przede wszystkim z wydania serii klasycznych polskich bajek na urządzenia mobilne. Popularnonaukowe produkcje tego dewelopera skupiają się za to na bardzo konkretnych dziedzinach – w tym wypadku na ptakach Europy Środkowej.

Aplikacja dostarcza niezwykle dokładnej wiedzy na ten temat i nawet niejeden dorosły zostanie zaskoczony bogactwem informacji. Mimo to zostały one przedstawione w sposób jasny i przejrzysty, tak, że maluchy nie będą miały najmniejszych problemów z ich przyswojeniem. W sumie na Atlas ptaków dla dzieci składają się szczegółowe, ale napisane prostym językiem opisy 48 ptaków, opatrzone pięknymi zdjęciami w wysokiej rozdzielczości oraz wysokiej, jakości nagraniami ich śpiewu.

Każdym elementem programu zajęli się eksperci właściwi dla danej dziedziny – znani ornitolodzy i profesjonalni fotografowie, dzięki czemu całość aplikacji stoi na wysokim poziomie i wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Poza imponującą zawartością programu, warto zwrócić uwagę na liczne udogodnienia dla najmłodszych. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą skorzystać z opcji lektora, który przeczyta wpisy, dzięki czemu obcowanie z aplikacją nie nastręczy im problemów, a przy okazji pomoże nauczyć się czytać. Interfejs również zaprojektowano w sposób tak przejrzysty i minimalistyczny, że nawet trzyletnie dziecko sobie z nim poradzi.

Atlas ptaków dla dzieci to wartościowe narzędzie w edukacji, które dostarcza także wiele rozrywki – rozpoznawanie ptaków na zdjęciach oraz ich głosów może stać się ekscytującym doświadczeniem. Rodzice i opiekunowie również znajdą tu wiele ciekawostek dla siebie, a przy okazji będą mieć pewność, że maluch dobrze spożytkuje swój czas.

Komentarzy: 0