The Mushroom Book naucz się rozpoznawać grzyby

dodal: neuf 18.12.2013 komentarzy: 0 czytań: 2818
OpuścićPodnieś (Brak ocen)
Loading...

The Mushroom Book to opracowana przez Dominika Warszewskiego aplikacja zaprojektowana w celu ułatwienia grzybiarzom realizowania ich ukochanego hobby. Program jest w pełni darmowy i nie ma w nim żadnych mikropłatności.
Sercem aplikacji jest potężna baza danych grzybów. Każdy gatunek jest opisany i opatrzony pomocnymi zdjęciami. W The Mushroom Book zawarto zarówno grzyby jadalne, jak i niejadalne oraz trujące. Jednocześnie każdy wpis jest stosunkowo krótki. Jest to zabieg celowy, gdyż program powstał jako narzędzie pomocne głównie podczas samego zbierania, czyli w chwilach, gdy użytkownik nie ma czasu na długą lekturę. Dostępny jest również poradnik zawierający podstawowe wskazówki dla początkujących grzybiarzy.

Poza bazą danych, The Mushroom Book oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Przy opisach grzybów znalazły się informacje o gatunkach podobnych, co pomaga uniknąć pomyłki. Dostępne jest również narzędzie służące do identyfikacji na podstawie cech charakterystycznych. Ustawiamy wtedy wygląd kapelusza, trzonu i grzybni oraz rodzaj lasu (liściasty, iglasty lub mieszany). Na tej podstawie program podaje listę gatunków pasujących do tych kryteriów. Możemy także wyszukiwać grzyby nie tylko po ich nazwach zwyczajowych i właściwych, ale również łacińskich. Ponadto autor regularnie rozbudowuje bazę danych, wypuszczając darmowe aktualizacje.

Wszystko to ubrano w schludny i atrakcyjny interfejs, który sprawia, że korzystanie z The Mushroom Book jest łatwe oraz szybkie. Daje to w sumie aplikację przydatną nie tylko dla początkujących grzybiarzy i również weterani będą mieli z niej sporo pożytku.

Komentarzy: 0