Candy Crush ustawiaj i zgarniaj cukierki po trzy w rzędzie

dodal: neuf 16.10.2013 komentarzy: 0 czytań: 324
OpuścićPodnieś (Brak ocen)
Loading...

Candy Crush Saga to jedna z najpopularniejszych gier na Facebooku. Te wciągające do granic możliwości puzzle zostały przeniesione również na iPhone i iPad. Przygotujcie się więc na cukierkową grę logiczną, od której nie będziecie mogli się oderwać.

Zanurz się w świecie słodyczy
Candy Crush Saga to klon znanej gry Bejeweled. Jednak zamiast diamentów należy zbierać cukierki. Zasady są podobne: należy układać tego samego rodzaju elementy obok siebie, aby te znikły z planszy. Candy Crush Saga to jednak coś więcej, niż tylko prosta układanka. Twórcy wprowadzili wątek „fabularny”, zachęcający do grania. Nasza postać musi przechodzić kolejne levele, ale ma ograniczoną liczbę żyć. Candy Crush Saga oferuje blisko 100 poziomów do przejścia. Plansze różnią się od siebie kształtem, trudnością oraz zadaniami, jakie należy wykonać. Te zaś są zróżnicowane: od zdobycia odpowiedniej liczby punktów, po pozbycie się niechcianych elementów.

Aby gra się nie nudziła, jej twórcy wprowadzili dodatkowe opcje. Ułożenie obok siebie 4 lub 5 takich samych cukierków generuje specjalne bonusy. Jeden czyści daną linię w pionie lub poziomie, inny wybucha, następny kasuje cukierki tego samego kształtu. Poza tym, w raz z przechodzeniem poziomów w Candy Crush Saga, można odblokować dodatki, ułatwiające grę, na przykład dodatkowy ruch.
Rozgrywka nie jest szczególnie trudna, choć z czasem plansze stają się coraz bardziej wymagające. Dlatego też w Candy Crush Saga można kupować dodatkowe funkcje i życia za prawdziwe pieniądze. Poza tym Candy Crush Saga pozwala na dzielenie się swoimi wynikami z przyjaciółmi z Facebooka.

Palce w ruch!
Candy Crush Saga na iPhone i iPad to typowy przedstawiciel swojego gatunku, a więc sterowanie w grze opiera się na przesuwaniu elementów za pomocą dotyku. Nic prostszego.

Kolorowo i cukierkowo
Graficznie grze nic nie można zarzucić. Candy Crush Saga utrzymana jest w kolorowej, „cukierkowej” stylistyce. Może to się podobać lub nie, ale sama grywalność na tym nie cierpi.

Warto zagrać
Candy Crush Saga na iPhone i iPad to prawdziwy pożeracz czasu. Ta logiczna gra potrafi wciągnąć na długie godziny

Komentarzy: 0