Dead Trigger – brutalna gra

dodal: neuf 25.07.2012 komentarzy: 0 czytań: 437
OpuścićPodnieś (Brak ocen)
Loading...

Dead Trigger to pierwszoosobowa, brutalna strzelanina, w której gracz walczy o przetrwanie w mieście opanowanym przez hordy zombie. Produkcja została opracowana przez studio Madfinger Games, producentów Shadowgun r11; jednej z najlepszych gier akcji na urządzenia mobilne.

W Dead Trigger gracz trafia do zepsutego świata, w którym ludzkość trzyma w szachu niewielka grupa przebiegłych polityków. Pozostałym mieszkańcom globu taki stan rzeczy przestaje odpowiadać. Próba przejęcia władzy kończy się dla nich tragicznie r11; włodarze uciekają, zarażając ludzi tajemniczym wirusem. Większość umiera, a reszta zamienia się w krwiożercze zombie. Pozostała przy życiu garstka ocalonych musi walczyć o życie.

Jednym z ocalonych jest gracz. Trafia on do miasta o nazwie Safe Haven. Przemierzając je, bierze udział w różnego rodzaju misjach r11; zarówno kluczowych dla rozwoju historii, jak i pobocznych. Do jego zadań należy m.in. niesienie ratunku żyjącym, ochrona miejsc o znaczeniu strategicznym, powstrzymywanie hord zombie, a także wykonywanie misji fabularnych, przybliżających go do odkrycia prawdy.

Istotą rozgrywki jest walka z zombie. Gracz likwiduje nieumarłych na wiele różnych sposobów. Korzystamy z kilkunastu rodzajów broni palnej (pistoletów, karabinów, strzelb), a także z materiałów wybuchowych (min, granatów). Zwycięstwo zależy też od umiejętnego wykorzystania elementów otoczenia (m.in. wybuchających beczek), a także gadżetów (bandaży zmniejszających obrażenia, laserów, latających ostrzy oraz przynęt, ściągających zombie w określone miejsce na mapie). Wszystkie przedmioty należy zakupić w sklepiku r11; pieniądze pozyskuje się w zamian za wykonywanie misji.

Dead Trigger posiada doskonałą oprawę audiowizualną, stworzoną na bazie usprawnionego silnika użytego w Shadowgun. Tytuł może się pochwalić w pełni trójwymiarowymi mapami oraz modelami postaci, wysokiej jakości teksturami, a także zaawansowanym systemem oświetlenia. Oferuje też wsparcie dla układu Tegra 3 (silnik fizyczny odpowiadający za symulację zachowania cieczy i spektakularne interakcje pomiędzy obiektami).

Dead Trigger można kupić w Google Play Store za kwotę ok. 4 zł. Tytuł jest dostępny w języku angielskim. Ze względu na znaczną brutalność, powinny w niego grać wyłącznie osoby pełnoletnie. Warto dodać, że w jego ramach funkcjonuje system mikropłatność. Gracz może w każdym momencie dokupić obowiązują w grze gotówkę, zapewniając sobie szybszy dostęp do najlepszych rodzajów broni.

Komentarzy: 0