rMEMOkarty dla każdego maturzysty

dodal: neuf 19.07.2011 komentarzy: 0 czytań: 399
OpuścićPodnieś (Brak ocen)
Loading...

Od 10 kwietnia w sklepie App Store maturzyści mogą nabyć 2 aplikacje, które umożliwiają szybsze i skuteczniejsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. W każdej z aplikacji rMEMOkarty r11; Matura 2012: Matematyka i Język polskir1;, użytkownik znajdzie całą wiedzę niezbędną do zdania matury z języka polskiego i matematyki podzieloną na kilka tysięcy fiszek.

memor 1Aby zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym trzeba opanować 51 zagadnień. Matura z polskiego to 81 zagadnień na poziomie podstawowym i 26 na poziomie rozszerzonym. Aplikacje, które dziś weszły do sprzedaży w App Store pozwalają całą tę wiedzę przyswajać za pośrednictwem iPhoner17;a lub iPadr17;a. Wykorzystany w nich system nauki niemieckiego naukowca Sebastiana Leitnera gwarantuje, że nauczenie się materiału zajmie ok. 2 razy mniej czasu, niż ucząc się tradycyjnie.

Aplikacja rJęzyk polskir1; zawiera 2000 MEMOkart, natomiast materiał na maturę z matematyki podzielony został na blisko 1000 fiszek. Na każdej z nich z na jednej stronie (awers) zapisane jest pytanie. Na drugiej stronie (rewers) znajduje się odpowiedź. Jeżeli użytkownik ją zna naciska zielonego rptaszkar1; symbolizującego rWiemr1;, jeżeli nie, czerwony krzyżyk – rNie wiemr1;.

U góry ekranu aplikacji znajduje się symboliczne pudełko Leitnera. Na początku nauki wszystkie MEMOkarty spoczywają w czerwonej przegródce. Poprawna odpowiedź powoduje, że MEMOkarta przesuwa się o jedną przegródkę w prawo. Dopiero gdy wejdzie do przegródki zielonej, po kolejnej poprawnej odpowiedzi uznajemy ją za nauczoną. Błędna odpowiedź powoduje, że słówko wraca do pierwszej (czerwonej) przegródki. Dzięki systemowi Leitnera, każdą MEMOkartę, nim zostanie nauczona, użytkownik zobaczy minimum 3-krotnie. W ten sposób wiedza zostaje odpowiednio utrwalona, a tempo nauki automatycznie dopasowuje się do indywidualnych możliwości użytkownika. Ponadto, cała wiedza dostępna jest w smartfonie, dzięki temu można przyswajać ją w każdej wolnej chwili, np. czekając na autobus lub w czasie przerwy.

Wiedza zawarta w aplikacjach została opracowana przez aktywnych nauczycieli renomowanych warszawskich liceów na bazie aktualnej podstawy programowej opracowanej na maturę przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Aplikacje zawierają te same MEMOkarty, które znajdują się w papierowym produkcie wydawnictwa Albius.

W sklepie App Store od niedawna dostępne są również aplikacje, zawierające MEMOkarty z całą wiedzą do części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Komentarzy: 0